הנדסת ראייה™

כמי שהכשירה מאות אופטומטריסטים, ובין היתר מעבירה הרצאות בבר-אילן לדור הבא, חרתה המשקיפה  על לוח ליבה ובבת עינה את נושא המצוינות הקלינית. לצורך כך, עובד הצוות בהנחיית מאיה תחת שיטה ייחודית – הנדסת ראייה™ שמטרתה להנדס לכל נסיכה בדיוק את העדשה ואת פיתרון הראייה הנכון לה.

השיטה כוללת:

בדיקה קפדנית כולל אנמנזה יסודית | סטיילינג אופטי™ בהלימה למרשם | תכנון ומיסגור במעבדה במקום | בקרת איכות מקיפה | ליווי עד להסתגלות מלאה

 

לצפייה במאיה מסבירה מה זאת הנדסת ראייה™

בדיקות הראייה שלנו קפדניות ועושות שימוש במכשור מתקדם.

תהליך התשאול יסודי וקפדני על מנת שנוכל ללמוד על הצרכים של המטופלת (עבודה רבה בסביבת מחשב, הרגלי נהיגה, צפייה בטלוויזיה מהמיטה, באיזה  מנח נמצא הראש בזמן הצפייה ועוד אינספור שאלות שנועדו לבנות פרופיל אופטי).

 

תכנון העדשות – על בסיס הראיון האישי, הצרכים והדיאגנוסטיקה המכשורית (אוטורפרקטומטר)

מבצע צוות המשקיפה תכנון קפדני ומדויק שיהווה את הבסיס לשלב הבא – ייצור העדשות. כמו כל דבר בחיים – 80% מההצלחה של פרויקט תלויה בתכנון נכון, ואנו גאים בזמן שאנחנו משקיעים בהוראות המפורטות שיועברו למעבדה לייצור.

 

בלעדי: 4i  – מולטיפוקל בדיוק בשבילך. – המשקיפה שמחה להציג את ההסתגלות הכי מהירה ונוחה למולטיפוקל, עם עדשות אינדיבידואליות שמתוכננות רק בשביל בטכנולוגיה גרמנית. לקריאה אודות עדשות 4i לחצי כאן

מולטיפוקללל..ומולטיסטיילינג™

עם התמחות של למעלה מ-300 התאמות מולטיפוקל בשנה ועם 100 אחוזי הסתגלות, אנו גאים להוביל את מהפכת המולטיפוקל בישראל.
התפתחות טכנולוגית מואצת ומחקר עשיר – הן בתהליכי העבודה והן בחומרים – הוביל לכך שכיום יש בידינו קשת פתרונות למשתמשי המולטיפוקל  – פר גיל, פר טווח, פר סביבת עבודה – המאפשרים התאמה אישית נכונה יותר, והסתגלות קלה יותר.
המטופלים מתחילים להסתגל בגיל צעיר יותר – מה שאומר הסתגלות קלה ומהירה ומוצלחת יותר. התוצאה: מהפכת 100% הסתגלות למולטי ב"המשקיפה". יותר מטופלים, בגילאים צעירים יותר, מתחילים להנות מאיכות ראייה (וחיים) משופרת – כאן ועכשיו.
לקריאה נוספת אודות פתרונות מולטיפוקל לצעירים לחצו כאן וכדי ללמוד עוד על מהפכת ההסתגלות בהמשקיפה לחצו פה. 

להסבר של מאיה על תהליך המולטיסטיילינג לחצו כאן או צפו בוידאו מימין

בקרות איכות – כל עדשה עוברת מספר בדיקות איכות לוודא שהיא אכן תואמת במדוייק את המרשם, וכן לוטשה בדיוק על פי התכנון וההנחיות הדקדקניות

מסירה והסתגלות  – המשקיפה גאה להוביל את מהפכת מאה אחוזי ההסתגלות לעדשות מולטיפוקל. ההצלחה היא תולדה של ייצור מדויק על פי המרשם ותכנון העדשות אבל לא פחות חשוב – תיאום ציפיות מול המטופלת, וליווי לכל אורך התהליך  – עד להסתגלות המלאה. גם בעדשות אופטיות רגילות, ועל אחת כמה וכמה בהסתגלות למולטיפוקל, חשוב להסביר למטופלים שחווית הראייה כוללת את הרכיב הפיזיקלי של העדשה, לצד תהליכי התפיסת הקוגניטיביים במסגרתם מיתרגמים האותות מן הרשתית במרכז הראייה במוח. העין קולטת את המידע, אולם המוח הוא זה שמבצע את הראייה ולכן חשוב להכין את המטופל לשינוי ולדרכי ההתמודדות על מנת שההסתגלות תהיה קלה ומהירה.

העדשות שלנו

עדשות 4i – מולטיפוקל בהתאמה אישית ובטכנולוגיה גרמנית מתקדמת להסתגלות מהירה ונוחה.

עדשות השמש והראייה המתקדמות והאיכותיות בעולם – אנחנו עובדים על כל יצרני העדשות המובילים בשוק , על מנת שנוכל להציע פיתרון אופטימלי על בסיס המרשם, הצרכים והתקציב של הלקוח. מה שחשוב לדעת הוא להתאים כל עדשה לצורך הראייה הספציפי של הלקוח ולא לבחור עדשות באופן גנרי על סמך מותג. צוות המשקיפה עובד רק מתוך השקפה של מציאת הפיתרון המושלם לאתגר הראייה שלפנינו.

חיתוך העדשות והמיסגור נעשה כאן במעבדה שלנו כדי להשיג תוצאות מכסימליות נעשה בהתאם להנחיות ספציפיות של צוות המשקיפה וזאת על מנת להשיג לא רק את ההתאמה האופטימלית למרשם אלא גם תוצאה אסתטית דקה המשתלבת במסגרת בצורה יפה.

עדשות אופטיות

העדשות האופטיות שלנו עשויות מ- Polycarbonate שהוא פלסטיק שקוף, קל וחזק בצורה בלתי רגילה, אשר לא יישבר בקלות כתוצאה מנפילות ומכות מזדמנות (אבל אל תנסו בבית, טוב?). כל העדשות האופטיות שלנו כוללת את הדברים הנפלאים הבאים:

    • ציפויanti-scratch המונע שריטות מפני מכות ונפילות קלות.
    • ציפוי anti-reflex נוסף על ציפוי אנטי-סקראץ, העדשות האופטיות שלנו מגיעות גם עם אנטי-רפלקס – ציפוי מיוחד שמונע החזרים הנובעים מהעדשה עצמה. כתוצאה מכך, כמות אור גדולה יותר חודרת דרך העדשות, מה שמוביל לחדות ראייה גבוהה וברורה יותר וגם לכך שלמתבונן מבחוץ העין נראית צלולה יותר, ללא אפקט של מראה.
    • 100% הגנה מפני קרינת UVA ו-UVB (או במילים פשוטות: עדשות החוסמות בצורה מלאה כניסה של קרני אור באורכי גל המזיקים לעין).

עדשות המולטיפוקל מותאמות אישית לגיל, ולסביבת העבודה. עם התמחות של למעלה מ-300 התאמות מולטיפוקל בשנה ועם 100 אחוזי הסתגלות, אנו גאים להוביל את מהפכת המולטיפוקל בישראל. התפתחות טכנולוגית מואצת ומחקר עשיר – הן בתהליכי העבודה והן בחומרים – הוביל לכך שכיום יש בידינו קשת פתרונות למשתמשי המולטיפוקל  – פר גיל, פר טווח, פר סביבת עבודה – המאפשרים התאמה אישית נכונה יותר, והסתגלות קלה יותר. המטופלים מתחילים להסתגל בגיל צעיר יותר – מה שאומר הסתגלות קלה ומהירה ומוצלחת יותר. התוצאה: מהפכת 100% הסתגלות למולטי ב"המשקיפה". יותר מטופלים, בגילאים צעירים יותר, מתחילים להנות מאיכות ראייה (וחיים) משופרת – כאן ועכשיו.

עדשות office – מצוינות למי שמבלה בעבודה או בבית יותר מדי זמן מול מסך, וזקוק לפיתרון לשני טווחים: קצר (תחשבו על גלישה בסמראטפון) ובינוני (המסך, או כל מה שנמצא עד 3 מטר מכם). המסכים משתלטים לכם על האישונים?

עדשות מסננות קרינה כחולה – בשנים האחרונות וככל שאנחנו בוהים יותר ויותר באור הכחול הנפלט מכל טאבלט, סמארטפון ומסך שמקיף אותנו, גוברת המודעות לנזקים שבחשיפה ממושכת לטווח אורכי הגל הכחול, שעלול ל-Digital Eye Strain סינדרום שאצל מטופלים מסויימים בא לידי ביטוי בגירוי עיני, יובש, כאבי ראש וצוואר ועוד מרעין בישין. אך כמו הרבה רעות חולות שהביא על עצמו המין האנושי, גם לאור הכחול נמצא פיתרון – עדשות מיוחדות הבולמות את הקרינה המזיקה.

שמש נצחית בראש צלול (וללא קרינה…)

עדשות השמש –  בכל הקולקציות אנו משתמשים בעדשות שמש מקטגוריה 7 עם 400UV בעלות מקדם הגנה של 100% מפני קרני UVA ו-UVB . כמו העדשות האופטיות, גם עדשות השמש שלנו מגיעות עם ציפוי anti-scratch כנגד שריטות ועם ציפוי anti-reflex כנגד סינוור על מנת שתוכלו לקבל את חווית הראייה השקופה והברורה ביותר. שקוף, לא?

בקולקציה הפרטית, ובמרבית המותגים המיובאים, אנו משתמשים בעדשות מסוג CR-39 – שהן קלות, עמידות וחזקות
(באופן לא מפתיע משתמשים בחומר הזה עבור מגיני רוח למטוסים)

חלק ממשקפי השמש מהאוצרות האופטית הן בעלות עדשות זכוכית מינרלית איכותית, ודגמים מסוימים כוללים עדשות polarized. עדשות מסוג זה, מנטרלות בוהק (Glare) ומקילות על ראייה ללא צורך לאמץ את העיניים (מכירות את המבט המכווץ הזה כשיש מלא שמש בחוץ?).
אז איך עובד הקסם? מרבית ההבזקים שמפריעים לנו (דמיינו את השבירה של קרני האור בים, המשחק של ניצוצות האור על פני משטח הים) מגיעים לרשתית כגל אופקי. עדשות polarized מורכבות מפילטרים אנכיים שמונעים כניסה של גלים אופקיים. פשוט, לא? מקל על הראייה? ברור. הכל יותר ברור, אבל יש לקחת בחשבון שחווית צפייה במסך הסמארטפון תהיה מעט שונה ויש להתרגל אליה.